بررسی آنتی ویروس ESET: آیا به اندازه کافی امن است؟

شرکت ESET یک توسعه دهنده نرم افزار اسلواکی و یکی از متخصصان پیشرو امنیت فناوری اطلاعات در جهان است. این شرکت برنامه های آنتی ویروس را برای ویندوز، macOS و اندروید ارائه می دهد، اما iOS پشتیبانی نمی شود. ما “ESET internet Security ” را روی ویندوز و اندروید آزمایش کردیم، اما در طول این بررسی به بسته‌های دیگر توسعه‌دهنده و ویژگی‌های آنها نیز اشاره خواهیم کرد.

فقط یک دقیقه طول کشید تا ESET internet Security را “خرید لایسنس نود 32”  دانلود و نصب کنیم. جدا از «شبکه زنده»، که ESET برای جمع‌آوری داده‌های تهدیدات در زمان واقعی از سراسر جهان از آن استفاده می‌کند، چیز زیادی برای پیکربندی در حین نصب وجود ندارد. نکته مثبت این است که این برنامه کامپیوتر شما را با bloatware بارگذاری نمی کند. پس از نصب، می‌توانید تصمیم بگیرید که آیا می‌خواهید ابزارهای دیگری مانند مدیریت رمز عبور یا کنترل‌های والدین را تنظیم کنید.

پس از نصب، برنامه سیستم شما را اسکن می کند و یک خط پایه ایجاد می کند. این یک اسکن سریع نیست، بلکه تجزیه و تحلیل کامل همه فایل‌های موجود در رایانه شما است و می‌تواند حدود 45 دقیقه طول بکشد. خوشبختانه، این اسکن در پس‌زمینه اجرا می‌شود و این امکان وجود دارد که پس از اتمام فرآیند، رایانه‌تان را برای خاموش یا خواب زمستانی برنامه‌ریزی کنید.

رابط کاربری ESET intenet Security، سادگی را بر نشان دادن طیف وسیعی از ویژگی‌های آن ترجیح می‌دهد. این موضوع در صفحه اصلی داشبورد که فقط اطلاعات مربوط به وضعیت امنیتی شما، زمان انجام آخرین به‌روزرسانی و تاریخ انقضای مجوز شما را نشان می‌دهد، واضح است. علاوه بر این، پیوندهایی به مجموعه ای از ابزارهای مهم نیز ارائه می شود (مدیر رمز عبور، “داده های امن” و “نمایشگر خانه متصل”).

با کلیک بر روی یکی از گزینه های منو در سمت چپ می توان به هر ابزار یا ویژگی دسترسی داشت. اینها عبارتند از «اسکن رایانه»، «به روز رسانی»، «ابزارها»، «تنظیم» و همچنین «کمک و پشتیبانی». اگر چیزی را که به دنبال آن هستید پیدا نکردید، به “ابزار” بروید و روی “ابزارهای بیشتر” کلیک کنید.

ویژگی‌های اضافی و گزینه‌های حفاظت بی‌درنگ را می‌توان در قسمت «تنظیم» پیکربندی کرد. این شامل توانایی روشن یا خاموش کردن حالت های حفاظتی خاص است.

ممکن است برنامه‌های با اعتماد به نفس کمتری این ویژگی‌ها را در صفحه اصلی اینترفیس ارتقا داده باشند و آن را فشرده و بیش از حد بارگذاری کنند. محدودیت ESET با طراوت است: Internet Security به طور هوشمندانه طراحی شده و برای استفاده راحت است.

در عین حال، می‌توان از فضای صفحه اصلی به طور موثرتری استفاده کرد، برای مثال، با قرار دادن پیوندهای سریع بیشتر به مهمترین ویژگی‌های نرم‌افزار. علاوه بر این، همانطور که در بخش بعدی بررسی خواهیم کرد، برخی از ابزارها و گزینه های ESET به اندازه ابزارهای ارائه شده توسط رقبای خود انعطاف پذیر نیستند.

آنتی ویروس ESET در سه اشتراک موجود است که هر کدام به تدریج ویژگی های بیشتری را ارائه می دهند. اینها آنتی ویروس NOD32، اینترنت سکیوریتی و Smart Security Premium هستند.